Modowe mity - przekazywane z ust do ust, uniwersalne zasady i porady na temat doboru stylizacji, kolorów, wzorów i dodatków. Czy aby na pewno słusznie? A może Ty także w nie wierzysz?

1. CZERŃ PASUJE KAŻDEMU - BŁĄD!

Niestety, wbrew powszechnej opinii, kolor czarny nie pasuje każdemu. Jest to uzależnione od typu naszej urody. Co to znaczy? Przykładowo - kobiety o delikatnej urodzie, ubrane w czerń wyglądają bardzo blado, nijako, a ich subtelnośća zostaje zupełnie przytłoczona ciemną barwą stroju. Jeśli Ty również należysz do kobiet o jasnej karnacji, warto postawić na inne barwy, które pozwolą podkreślić zalety Twojej urody, a przy klasycznych lub eleganckich zestawach wybierać np. ciemne szarości, granaty itd. Dodatkowo warto pamiętać, że mocne, ciemne kolory mogą dodać kilka lat.

2. BUTY POWINNY KOLORYSTYCZNIE PASOWAĆ DO TOREBKI I ODWROTNIE - MIT!

Tą utartą zasadę dawno należy wyrzucić do kosza i upchnąć między bajki. O ile kiedyś faktycznie była to zasada wyznaczająca klasę, obecnie stała się wręcz modowym faux pas. Zapomnijmy zatem o połączeniach lakierowanej, czerwonej torebki i lakierowanych, czerwonych szpilek.

3. POZIOME PASKI POGRUBIAJĄ - NIE ZAWSZE!

O ile prawdą jest, że wszelkie pionowe wzory działają na wygląd sylwetki wysmuklająco, to jeśli chodzi o same wzory, tajemnica bardziej polega na ich wielkości. Grube pionowe paski mogą nam dodać centymetrów, a drobne poziome - odjąć.

  

4. SZPILKI SPRAWIAJĄ, ŻE NOGI WYGLĄDAJĄ ZGRABNIEJ - CZY NA PEWNO?

Powszechnie wiadomo, że buty na obcasach optycznie wydłużają naszą sylwetkę, warto jednak pamiętać o tym, że rodzaj samego obcasa także ma tutaj ogromne znaczenie. Klasyczne szpilki nigdy nie wyjdą z mody, weźmy jednak po uwagę, że mimo wszystko cienki obcas optycznie pogrubia nasze łydki. Czasami bezpieczniej (a na pewno wygodniej) postawić na obcas w formie słupka.

Sylwia Katarzyna Zemła
Autorka: Sylwia Katarzyna Zemła Na szafie: jasnawoda Blog: http://personanongrata-blog.blogspot.com
Czynna pasjonatka sztuki, literatury i mody. Głównym zajęciem i pasją jest jednak fotografia. Od 3 lat prowadzi także zajęcia związane ze stylizacją wizerunku oraz pisze swojego autorskiego bloga, który jest kompilacją powyższych zainteresowań.

Polecane oferty:

Pokaż więcej »

Polecamy również:

#name

#msg

ukryj przedmiot   zamknij