Zegarki to urządzenia od wielu lat cenione zarówno za swoją praktyczność, jak i styl. Nie bez powodu stanowią swego rodzaju wizytówkę właściciela. Kiedy dzisiaj na rynku spotkać można tysiące nowych produktów, tak w ich tle czekają na przyszłego właściciela również odrestaurowane zegarki o swej własnej historii, przez co przyciągają licznych miłośników zegarmistrzostwa.

Zegarki w dzisiejszych czasach są wypierane przez smartfony, na których można szybko sprawdzić aktualny czas. Nie zmienia to jednak faktu, że korzystanie z czasomierza jest przede wszystkim wygodne. Wystarczy spojrzeć na własną rękę i już zna się daną godzinę.

Od wieków zegarki były uznawane za symbol prestiżu i tak jest do dzisiaj. Obecnie spotykane czasomierze mogą zaskakiwać wzornictwem, jednak nadal nie brakuje ludzi preferujących bardziej klasyczne rozwiązania, których poszukiwania nie są najłatwiejsze. Chodzi oczywiście o odrestaurowane zegarki, które niosą ze sobą bagaż dekad funkcjonowania. Posiadają charakterystyczny design i nie sposób się dziwić, że coraz więcej osób po nie sięga. Nie można też zapominać, że w Polsce tworzono wiele wysokiej jakości czasomierzy.

Odrestaurowane zegarki polskiej produkcji są gratką dla wielu miłośników zegarmistrzostwa. To również ukłon uznania w stronę rodzimych zegarmistrzów. Kiedyś popularne w naszym kraju marki dzisiaj najczęściej są znane wyłącznie prawdziwym pasjonatom, jednak powoli zaczyna się to zmieniać. Wiekowe, polskie zegarki znajdują się w ofertach wielu zegarmistrzów zajmujących się odrestaurowywaniem i pozwalają zaopatrzyć się w wysokiej jakości urządzenie w atrakcyjnej cenie. Nie bez powodu mówi się również, że te czasomierze „mają duszę”.

Żyjemy w czasach 'powiększania', co najlepiej widać po ekranach smartfonów dzisiejszych i tych jeszcze sprzed kilku lat. Podobnie w przypadku zegarków, lata temu znacznie bardziej modne były modele niewielkie, to znaczy średnica ich tarczy wynosiła około 3-4 cm w produktach męskich, a dzisiaj to 4-5 cm. Może to mieć niemały wpływ podczas wyboru konkretnego zegarka dla siebie.

Polskie zegarki swoją kolebkę mają w Błoniu, niewielkim mieście na Mazowszu. W tamtej miejscowości w 1956 roku rozpoczęła się produkcja czasomierzy. Produkowano modele sygnowane różnymi logotypami. Często chodziło o marki: Atlas, Wars, Bałtyk, Dukat, Kurant, Zodiak, a także najbardziej znane i nazwane tak samo jak miejscowość – Błonie.

Polskie zegarki Błonie były produkowane z części radzieckich. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1960 roku zaprezentowano pierwszy model. Czasomierze od razu zaczęły cieszyć się sporą popularnością ze względu na estetykę wykonania i jakość. Bazowały one konstrukcyjnie na szwajcarskich zegarkach AS 1430. W tamtych czasach wytworzył się nawet slogan brzmiący: „Sprzedaj pług, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie”. Niestety, przez sytuację polityczną zakłady produkcyjne zamknięto w 1969 roku, co przyczyniło się do upadku marki. Co ciekawe, do tego czasu wykonano ponad milion czasomierzy Błonie.

Kup jeden dla siebie!

Odrestaurowane zegarki Polskiej produkcji mogą być również atrakcyjną propozycją dla Ciebie! Pamiętaj jednak, by kupować wyłącznie w pewnych sklepach, dzięki czemu uchronisz się przed zaopatrzeniem się w model wadliwy, co jest nierzadko spotykane w kwestii zabytkowych urządzeń. Zegarmistrzowie dokładają wszelkich starań, żeby dać czasomierzom drugie życie, które możesz celebrować nosząc jeden egzemplarz na swojej ręce. Zapraszamy do odwiedzenia sklepu Zegarmistrz.com, który od ponad stu lat zaopatruje Polaków w najlepsze zegarki na rynku.

Molly
Autorka: Molly
Mam nadzieję, że moje propozycje przypadną Ci do gustu :)

Polecamy również: